KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14222055
nr 1422 2055
Kurt Lindon
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, "Mot Södermalm". Signerad, daterad 1969. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 27x61 cm
Kurt Lindon, född 1910 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:58:01
26/9 22:58:23
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm